Aby bylo bydlení v mobilní dřevostavbě nejen stylové, ale také prospěšné našemu zdraví a naší psychice, měli bychom se tu cítit velmi příjemně, aby nám domov poskytoval opravdové zázemí, potřebný komfort a prostředí pro důkladnou regeneraci tělesných buněk.
Několik tipů na bydlení v mobilní dřevostavbě
Vybírejte citlivě nejen dům, ale i pozemek – výběr vhodného typu mobilní dřevostavby je mnohem snazší, než zvolit ten „správný“ pozemek. V ideálním případě by měl být rekreační, jistou možností je nahradit stávají chajdu novým domem na jejím původním místě. Výhodou je blízkost lesa, vodních toků a ploch, pěkný výhled, dobré sousedské vztahy a samozřejmě zdroj pitné vody a přípojka elektřiny.
Obežeňte pozemek živým plotem – chcete-li tip na pěkný a funkční plot, zvolte ten živý – z tújí, smrčků, cypřišků, bobkovišně, habru nebo ptačího zobu. A pokud se domníváte, že nebude překážkou pro zloděje, tak pro taková individua není překážkou ani zeď s ostnatým drátem. Uvažujte spíše tak, že budete obklopeni energií rostlin, a že vám to posílí vlastní zdraví.
Přistavte pergolu – součástí mobilní dřevostavby může být i přístřešek, altán či pergola, prodloužíte tím obytný prostor a brzy zjistíte, že od jara do podzimu trávíte nejvíce volného času právě zde – venku před domem. Venkovní přístřešek umístěte na místo s nejkrásnějším výhledem do okolní přírody, v blízkosti okrasných dřevin, skalniček a pěstěného trávníku.
Vytápějte dřevem – má to tři zásadní výhody, tou první je samozřejmě úspora financí, vytápění dřevem je stále nejlevnější, a zdá se, že tomu bude i v budoucnu. Druhou výhodou je vůně dřeva, tu nelze ničím nahradit a v takto vytápěném objektu je to znát. Třetím „plus“ je pohyb, ten vám rozhodně neuškodí, spíše naopak posílí vaši kondici a uvolněné endorfiny zlepší i vaši náladu.