Spánek – lidský (i zvířecí) organismus přežije i několik týdnů hladovění. S vodou je to už horší, tu musíme dodat do těla už po několika dnech, v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu, a podobné je to i se spánkem. Lidé, kteří trpí nespavostí, se mohou dostat až do fáze tzv. spánkové deprivace, a ta může mít pro vás i fatální následky. Kvalitu spánku nepodceňujte, stejně tak i jeho délku. Užívejte adaptogenní bylinky, např. Rozchodnici růžovou, L-Tryptofan, Kozlík lékařský a spěte v naprosté tmě a v tichosti. V ložnici nemá co dělat mobilní telefon (ten na noc vypínejte), ani televize a notebook. Pokud možno nemějte v ložnici ani vestavěné skříně a veškeré ošacení ukládejte např. do předsíně.
Větrání – na to se velmi často zapomíná, přitom je větrání nesmírně důležité kvůli redukci jedovatého oxidu uhličitého. Od jara do podzimu můžete mít permanentně otevřená okna na ventilačku, v zimě stačí jednou za dvě hodiny otevřít okno dokořán na pět minut.
Červené maso – konzumace červeného masa vám zdravotně příliš neprospěje, neobsahuje totiž vlákninu a velmi těžce se tráví za vzniku toxických odpadních látek, nehledě na etickou stránku věci zabíjení zvířat na jatkách. Nahraďte jej luštěninami, existuje jich mnoho druhů a ve spojení s obilovinami obsahují všechny potřebné aminokyseliny.
Bílé pečivo – s pečivem z bílé mouky opatrně, neobsahuje téměř žádné živiny, je to jen hromada prázdných kalorií a opět zde schází vláknina, takže vám pak bude lepek ulpívat na střevních stěnách a může být potenciálním alergenem a toxinem.
Cukr – o toxickém vlivu bílého cukru byla již sepsána řada pojednání a mnoho lidí už ví, že je moudřejší nahradit jej ovocnými sirupy a šťávami anebo alespoň melasou či hnědým cukrem, např. třtinovým
Myšlenky a činy – značný vliv na naše zdraví mají myšlenky, které nás napadají, a následné činy na jejich základě. Buďte v tomto směru velmi přísní a destruktivní a sebedestruktivní myšlenky odhazujte a vůbec se jimi nezabývejte. Pracujte v tomto směru na sobě a vyzdvihujte v sobě lásku, přátelství, empatii, porozumění, pochopení a spolupráci na úkor závisti, žárlivosti, sobectví, nadřazenosti, submisivity a nenávisti.